Бібліотекар школи : Довгошея Лариса Леонідівна

"Якщо стара бібліотека була джерелом, до якого йшли всі, хто бажав знань, то новітня – це водопровід, який розносить життєдайну вологу по будинках" (Мельвіль Дьюі)

Мета: сприяти розвитку інтересів дітей до книжок, формувати читацькі смаки, розвивати творчі здібності дітей, ерудицію.

Обладнання: книжкова виставка: "Країна книжкова – країна казкова”, вислів про книгу: «Книга – це скарб, мудрість і досвід »

Книга – наш помічник, а для тих, хто вміє дружити з нею – вірний друг. Товаришуйте з книгою, усі скарби знань розкриє перед вами це найбільше чудо з усіх чудес, створених людством. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона допомагає нам пізнати і зрозуміти навколишній світ і самих себе. З дитячих років ми звертаємося до книг. Вони бувають різні: наукові, науково-популярні, фантастичні, історичні, природничі, художні...

А зараз ми з вами поговоримо про книги і проведемо подорож сторінками улюблених казок.


Наша подорож буде складатись із декількох турів. Для цього нам потрібно 2 команди, два капітани.

І тур ВПІЗНАЙ КАЗКУ


1. Красень-чоловік в повному розквіті сил, має те, що ви чоловіки не маєте, любить те, що ви чоловіки не всі любите. Високо літає, але низько ніколи не падає. Він – ненька, друг та джентльмен одночасно. (Карлсон)

2. Мандрував дорогами, все своє коротке життя співав пісні, вважаючи себе невловимим, та врешті пісня його обірвалась на півслові. (Колобок)

3. Не бик, а реагує на червоні чоботи. Не вірменське радіо, але любить обдурити. Не жінка, але заставила ґазду всіх із хати вигнати. Улюблене дерево – клен. Має нахил до шантажу і погроз, та побоялась знаку на тілі і на цьому історія завершилась. (Коза-дереза)

4. Неперевершений шибеник, представник сімейства овочів, неповнолітній, скоїв правопорушення і сидів за гратами. Дякуючи винахідливості, завжди поспішав встановити справедливість. Про кого йдеться мова? (Чиполіно)

5. Яку туфельку загубила попелюшка – з правої чи з лівої ноги? (за тих часів туфельки, взагалі взуття, були однаковими. Тільки з ХІХ ст.. почали розрізняти праве і ліве взуття).

6. Її зріст приблизно 2 см 54 мм, ліжко горіхова шкаралупка, покривало – трояндова пелюстка. Була красунею, але багатьом здавалась огидною. Її радо брали заміж, але всі випадки закінчувались невдачею. І зробила вона свій вибір аж у кінці казки. В неї виросли крила. Хто це? (Дюймовочка).

7. На городі виростала, сили набирала. Непомітно, дуже швидко великою стала. Став тут дід усіх гукати, ту красуню рвати. (Ріпка)ІІ. Тур НАЗВІТЬ УКРАЇНСЬКУ НАРОДНУ КАЗКУ1.Про тварин (Лисичка суддя, Курочка-ряба, рукавичка, та ін)

2. Чи довго вони летіли, чи недовго, а прилітають до царя на обід. І літає те, що повинно плавати. З якої це казки? (Летючий корабель).

3. Від тоді земля давала їм золото: родився хліб. З якої казки ці слова? (Закопане золото).

4. Назвати героїв казки "Названий батько” (три брати, їх жінки, дід-батько, діти).


З якої казки ці слова? "Як на світі краще жити: чи по правді, чи кривдою?” (Правда і кривда).

6. Назвіть казки, які носять ім’я людей. (Котигорошко, Івасик-Телесик, Кирило кожум’яка.....).


ІІІ Тур. ВГАДАЙЩО ЗНАХОДИТЬСЯ В ЧОРНОМУ ЯЩИКУ?


1. В цьому ящику знаходиться предмет, в якому мали право жити лише 5 братів, але в скрутну хвилину сховалося майже все лісове царство. (Рукавичка).

2. В цьому ящику знаходиться предмет, який спочатку був загублений, а пізніше допоміг героїні казки вийти заміж. ("Попелюшка” кришталевий черевичок)

3. В цьому ящику знаходиться предмет, який казковим героям дідові та бабі був дорожчий ніж золотий ? ("Курочка Ряба” яйце).

4. В цьому ящику знаходиться герой літературної казки О.Толстого, якого зробили з дерева. (Буратіно).

5. В цьому ящику зндяься реВ цьВ чорному ящику знаходяться речі, які в казках допомагали героям швидко пересуватися простором. (літаючий килим, чоботи скороходи, мітла).

6. В цьому ящику знаходиться герой-тварина, який допоміг своєму господарю стати багатим і женитися на королівні. (Кіт у чоботях).


ІV. Тур.
"КОЖНА КНИГА – ЦЕ КРАЇНА І ЧАС”Вед. Ви багато перечитали казок, завдяки яким побували в різних країнах, зустрічалися з різними героями. А зараз ви повинні згадати, де були написані казки, в яких країнах і хто є автором казок. Будьте уважні.

1. "Малюк і Карлсон” (Лінгренд, Швеція).

2. "Івасик - Телесик” (Народна українська казка)


1. "Василиса Прекрасная” (Русская народная казка).

2. "Дикие лебеди” (Андерсен, Данія).

3. "Мауглі” (Кіплінг, Англія).

4. "Червона шапочка” (Грімм, Німеччина).

5. "Маленький Мук” (Гауф, Німеччина).

6. "Пригоди Чиполіно” (Родарі, Італія).V. Тур. КОНКУРС КАПІТАНІВ.1. Назвати якнайбільше казок про тварин (завдання 1 капітану).

2. Назвати якнайбільше казок, в яких є імена людей (завдання 2 капіт.)

3. Із запропонованих слів скласти назву казки:

ОКО, БЛОК (Колобок) завдання 1 капітану

КАЧУР, ВИКА (Рукавичка) завдання 1 капітану

КАЧУР, БЯОРКА (Курочка ряба) завдання 2 капітану

ГАДА, ОВОЧ, КОЛИБЯ (Кобиляча голова) завдання 2 капітану

(Звучить музика з мультфільму "Бременські музиканти”)Вед.: Наша подорож підійшла до кінця. Ми дякуємо вам за увагу. До нової зустрічі, дорогі друзі.

Як продовжити життя книжки

/Files/images/bibl.kartinki_3.jpg

Якщо книжка потрапила у воду


Швидше поставте мокру книгу у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється.
Склеєні аркуші, перш ніж розгорнути їх, обережно перегинайте то в один, то в другий бік. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі аркуші перекладіть фільтрувальним або цигарковим папером і наступного дня праскою доведіть їх до повного висихання.Якщо забруднилась обкладинка


Ледеринову обкладинку книжки можна протерти вологим ватним тампоном, змоченим у розчині прального порошку.
Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою.
Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чищення. Краще її обклеїти новою гарною обгорткою.Якщо забруднилися сторінки


Сліди від пальців чи олівця витирають м'якою гумкою. Чорнильні плями найкраще виводити лимонною кислотою. Якщо плями не зникають, то застосовують щавлеву кислоту, розбавлену одеколоном: одна частина кислоти на чотири одеколону.

Сторінки зім'ялися
Зім'яту сторінку книжки кладуть між чистими аркушами і прогладжують сторінки, інакше вони стануть ламкими.Сторінки порвалися


Надірвану сторінку підклеюють так:
намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть під надрив,
загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.А чи знаєте ви, як потрібно читати?Пам'ятка для учня

Як берегти книгу1. Не можна брати книгу брудними руками. Коли сідаєте читати, погляньте на свої руки, чи чисті вони? Подивіться на стіл - чистий він, сухий?
2. Дехто перед тим, як перегорнути сторінку, обов'язково лизне палець. Робити так не слід, бо від цього псуються сторінки, забруднюються аркуші. Брати в руки книгу неприємно і небезпечно.
Отож, потрібно думати не лише про здоров'я книги, але й про своє власне.
3. Перегортати сторінки можна лише за верхній куточок. Якщо перегортати за нижній, то швидко зітруться цифри, які позначають номери сторінок.
4. Класти в книгу олівець чи ручку теж не треба. Від цього псується обкладинка. Краще користуватися закладкою.
5. Носити книги бажано в папці.
6. Дехто з вас читає книгу під час їди. Оце вже зовсім неприпустимо. Обов'язково залишити пляму, зіпсуєте книгу.
Запам'ятайте, будь - ласка:
1. Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростите сутулими. Це негарно і погано для здоров'я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір.
2. Книга повинна бути добре освітленою. Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівої сторони. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити.
3. Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше 30 см від очей. Варто відміряти лінійкою 30см і запам'ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою.
Дотримуючись цих простих правил, ви значно продовжите життя вашому найкращому другові - книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров'ю

Світ цікавий пізнати тобі
допоможе залюбки,
бібліотека із книжками
на різні смаки!

/Files/images/41_11_1.jpg

Гра «Найуважніший читач
1. Де народилися арабські цифри? (В Індії)

2. Основний закон нашої держави? (Конституція)

3. Яка річка найдовша? (Ніл)

4. Хто винайшов компас? (Китайці)

5. Як називають найбільше дерево? (Баобаб)

6. Як називають слова, що мають протилежне значення? (Антоніми)

7. Скільки є див світу? (7)

8. Як називається льодова гора, що плаває по океану? (Айсберг)

9. Як називається короткий виклад змісту книжки? (Анотація)

10. Яка рослина використовувалася в давні часи для виготовлення книжок? (Папірус)

11. Як називається один із найважливіших засобів масової наукової і технічної інформації? (Книжка)

12. Як називається перша духовна в Україні книжка? (Апостол)

13. В якому році її було надруковано? (В 1564р.)

14. Як називається приміщення, де зберігаються книжки? (Бібліотека)

15. У школі ти школяр, школярка, а хто ти в бібліотеці? (Читач, читачка)

16. Із чого починається книжка? (З обкладинки)

17. На чому в бібліотеці розставлені книжки? (На стелажах)

18. Як називається переписана від руки книжка? (Рукопис)

19. Як називають забудькуватих читачів? (Боржниками)

20. Що допомагає швидко знайти в книжці потрібний вірш, оповідання, казку? (Зміст)

Наші новини

Шкільна бібліотека радо зустріла своїх перших відвідувачів. Першокласники із зацікавленістю оглядали книжкові полиці та раділи при отриманні нових підручників.

/Files/images/IMG_4455[1].JPG

/Files/images/IMG_4454[1].JPG

/Files/images/IMG_4451[1].JPG

/Files/images/IMG_4453[1].JPG

/Files/images/IMG_4452[1].JPG

Кiлькiсть переглядiв: 697